Четвер, 16.05.2024, 01:47
Вітаю Вас Гість | RSS

НВК "Старопочаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про нас

Під час ІІ Світової війни в селі Старий Почаїв рівень освіти  був надзвичайно низьким, лише 35% населення вміло читати. Більш заможні селяни (а це близько 20 родин) мали можливість навчати дітей в Почаївській семирічній школі. В селі була лише початкова школа, яку на той час відвідувало орієнтовно 60-70 дітей.

Навчала їх донька священика, заняття проводились в одному класі, незалежно від віку. Крім основ граматики й арифметики, вивчали ще й Закон Божий. Очевидно, що ні священик, ні його дочка не мали педагогічної освіти, тому навчали на свій розсуд.  Багато років школа не мала постійного приміщення. Лише у 1965 р. за кошти колгоспу розпочалось будівництво нової школи. Оскільки робітників не вистачало, голова сільської ради та директор школи організували роботу методом народної будови.

 

            У 1971 р. пролунав перший дзвінок у стінах новозбудованої школи. З часом виникла потреба добудови навчального закладу. Вона успішно була завершена у 1990 р. (їдальня, 3 класи,  бібліотека).

У 2000 р. школа реорганізована у  навчальний заклад І-ІІІ ступенів. У цьому ж році за парти сіло 7 учнів 10 класу. В 2009 році  школі виповнюється  38 років з часу будівництва нового приміщення. На сьогодні в стінах школи навчається 218 учнів.

За цей час у навчальному закладі склалися свої традиції. Їх бережуть і примножують вчителі, учні та батьки. Разом з тим тут запроваджуються нові освітні технології, йде пошук сучасних ефективних методів навчання та виховання, які допомагають зробити процес пізнання цікавим і різноманітним, демократичним та результативним.

Головною метою школи є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадською позицією, готовою до конкретного вибору свого місця в житті.  

Педагогічний колектив школи працює над проблемою “Забезпечення оновлення змісту навчально-виховного процесу шляхом впровадження новітніх інформаційних технологій,засобів навчання нового покоління, забезпечення доступності інформації».

В школі проводиться  робота щодо пошуку, навчання й виховання обдарованої молоді. Впроваджується комплексна програма “Юний талант”, що є складовою районної програми роботи з обдарованими дітьми.  Створюється картотека обдарованих дітей. Вони мають доступ до мережі Інтернет, беруть участь у Всеукраїнських конкурсах з фізики й математики «Левеня» та «Кенгуру». З метою розвитку творчих здібностей учнів та підвищення якості їх знань у школі працюють предметні гуртки, секції. Кілька років підряд учасники гуртка правових знань брали участь у конкурсі творчих робіт «Мої права».

            Дирекція школи приділяє велику увагу вдосконаленню навчального процесу та виховної роботи шляхом вивчення та впровадження інноваційних технологій.  З метою популяризації нестандартних форм та методів роботи уже 2 роки успішно проводиться  Ярмарок педагогічних ідей. Кожен вчитель в електронній формі представляє свої найцікавіші здобутки: конспект нестандартного уроку, фрагмент уроку, сценарій виховного заходу, комп’ютерні презентації.

            Слід відмітити високий рівень комп’ютерної грамотності учнів початкових класів, які систематично працюють на комп’ютерах, використовуючи програму «Сходинки до інформатики». Учні 5-9 класів мають змогу відвідувати факультативні заняття з інформатики. Щороку серед учнів старших класів проводиться конкурс комп’ютерних презентацій. Переможці отримують грошові призи.

Виховна робота в школі спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості. У навчальному закладі працюють гуртки хорового співу, хореографії, легкої атлетики, художньої обробки деревини. Виступи гуртківців  стають окрасою багатьох виховних заходів школи та конкурсів районного рівня.

            Учні  школи, крім районних олімпіад з навчальних предметів, на яких виборюють мінімум 1-2 призових місць, приймають участь ще й у багатьох конкурсах:

  • стрілецької і повстанської пісні (ІІІ місце);
  • санітарних бюлетенів, плакатів на антиснідівську тематику (І місце);
  • лялькових театрів (ІІ місце);
  • конкурс художнього читання гумору і сатири (ІV місце);
  • плакатів на тему «Молодь обирає здоров’я» (переможець районного етапу);
  • фестивалю-конкурсу духовної пісні «Гімн Богу» (ІІ місце).

Велику роботу по вихованню учнівської молоді  проводить психолог школи Клуб Оксана Петрівна. Нею проводяться тренінгові заняття для учнів та вчителів школи.

Школа є державно-громадським загальноосвітнім навчально-виховним закладом, який організовує свою діяльність на ґрунті національної культури і національних традицій, який за змістом, формами роботи відповідає національно-культурним потребам, її становленню і розвитку як суверенної держави.

Стержнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, тому школа продовжує працювати над відродженням національних традицій. Під  керівництвом педагога-організатора  проведено свята: “Посвята в соколята”, “Вечорниці на Андрія”, “Щедрівки”, “Мамині руки ласкаві” та ін. У школі створений краєзнавчо-народознавчий гурток «Пошук». Уже протягом 5 років учасники гуртка під керівництвом Дяків Н.А. проводять пошукову роботу в рамках  експедиції «Любіть Україну вишневу свою».

Педагогічний колектив школи головними завданнями в роботі з сім’єю визначає:

  • впровадження форм роботи із сім’єю, які сприятимуть гуманізації взаємин “педагоги – батьки”;
  • пропагування педагогічних знань, що зумовлює підвищення педагогічної грамотності батьків.

 

З цією метою у школі організовано роботу з батьками, яку здійснюють класні керівники, учителі-предметники, шкільний психолог – ними  проводяться анкетування, організовуються тренінги, готуються виступи дітей – учасників художньої самодіяльності; запрошуються медики, психологи, соціальні працівники, представники правоохоронних органів.

Активно працює загальношкільний батьківський комітет, який опікується вирішенням проблем функціонування школи. 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz